Türkler her sektöre damgasını vuruyor

Türkler her sektöre damgasını vuruyor
Sektörel

Türkler her sektöre damgasını vuruyor

25.11.2019

Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker; “İçinde bulunduğumuz bu eşsiz coğrafya, bize hedeflerimize ulaşmak için çok kıymetli fırsatlar sunmanın yanında, yeni değerler geliştirip büyütmek konusunda da büyük cesaret veriyor” dedi...

Enerji, inşaat, gayrimenkul, sağlık, tekstil... Liste uzayıp gidiyor. Yaklaşık 50 yıl önce Ankara’da küçük bir atölyede başlayan bu değerli hikâye, büyüdü, çeşitlendi ve Türkiye’nin her köşesine yayıldı. Baraj, tünel, otoyol, hastane, kamu binaları, alt ve üst yapılar, doğalgaz dağıtımı, RES, HES VE Jeotermal yatırımlarla, yenilenebilir enerji olarak... Ve bugün, Türkerler Holding, 130’dan fazla şirket ve 20 binin üzerindeki çalışanıyla, Türkiye’nin en değerli markalarından biri oldu. Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, günün sadece 5 saatini uyuyarak geçiren bir isim...

“HAYALLERİMİZ HEDEFİMİZDİR”

Forbes Dergisi'nde yer alan habere göre, Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker; “Üniversite yıllarım, ‘Ülkeme en çok nasıl hizmet edebilirim?’ sorusunun yanıtını aramakla geçti. Hayallerim de işte böyle şekillendi. Tekstil ile başladık, bugün enerjiden inşaata toplam bedeli 5 milyar doların üzerine çıkan yatırımlar ile büyük bir aile olduk. Hiç birini tek başıma yapmadım. Yaşamımın her anında, ben ülkeme, ülkem de bana güvendi. Bu iş birliği, özveri, emek ve alın teri ile taçlanarak bugünlere kadar geldi” diye özetliyor hizmet aşkını.

ÖZ KAYNAKLARI İLE AYDINLANAN BİR TÜRKİYE

Türkerler Holding, yenilenebilir enerji işletmeye alınan ve proje aşamasında olanlar da dahil olmak üzere toplamda 1345 MW gücündeki projeleri ile Türkiye’nin enerjisi olmaya devam ediyor. Türkerler Enerji, oluşturduğu konsorsiyum ile birlikte Avrupa’nın rüzgar enerjisi alanında en büyük yenilenebilir enerji ihalesi unvanını taşıyan, 1000 MW kurulu gücündeki YEKA ihalesini Avrupa’da rekor bir rakam olan 3.48$Cent/kWh ile kazanarak tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Türkerler, 1 milyar Euro’nun üzerinde yatırım sağlayacak ve bu projeyle kurulacak santrallerin işletmeye girmesiyle birlikte her yıl asgari 3 milyar kWh elektrik enerjisi üretecek.

Türkiye’de yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılması artan ihtiyaca bağlı olarak sürekli yükselen bir ivme yakaladı. Aynen dünyada olduğu gibi... Ama asıl önemli olan enerji ihtiyacının dışa bağımlı olarak değil, Türkiye’nin kendi öz kaynaklarıyla karşılanması. Kazım Türker, Türkiye, enerji ihtiyacının yerli kaynaklar ve milli sermaye ile karşılanması fikrinden yola çıkarak, dışa bağımlı bir ülke olmaktan kurtulup komşu ülkelerin dahi elektrik arzını karşılamayı hedefleyen bir vizyona sahip. Kazım Türker bu konuda, “Türkerler Enerji, ülkemizin sahip olduğu bu vizyonu kendisine misyon edinmiştir” diyor.

Holdingin enerji grubu, kurulacak rüzgar tesisleri sayesinde yıllık ortalama 1.5 milyon ton karbon emisyon azaltımı sağlayarak doğanın ve ekonominin de enerjisi olmayı hedefliyor. Türkerler Enerji, HES, RES ve jeotermal enerji alanında sahip olduğu geniş portföyü, başarılı yatırımları, doğayla uyumlu ve sonuç odaklı çalışmaları ile güven veren yürüyüşüne devam ediyor.

GÜÇLÜ TÜRKİYE, GÜÇLÜ EKONOMİ

“Güçlü Türkiye, güçlü ekonomi ideali, biz yatırımcılar için bir pusula işlevi görüyor” diyor iş insanı Türker ve ekliyor: “Bu sayede faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde yaptığımız her yatırımın aslında çok daha büyük bir hedefe hizmet ettiğini biliyoruz. Yenilenebilir enerji üretimi, enerji ticareti, doğal gaz dağıtımı, tekstil, gayrimenkul geliştirme ve kamu özel sektör ış birliği (PPP) alanlarında ürettiğimiz değeri büyütmek, en öncelikli hedefimiz olarak ilk sırada yer alıyor.”

İNSAN HAYATINA DOKUNMAK

Son yılların en atak gruplarından biri Türkerler Holding. Holding, sağlık kampüslerinde de aktif yatırımcılardan biri. “Türkerler Ailesi olarak, her faaliyetimizle insan hayatına dokunmaya önem veriyoruz” diyen Kazım Türker, Holding olarak ortakları ile birlikte  Ankara  Etlik,  İzmir  Bayraklı ve Kocaeli’nde şehir hastanelerini inşa ediyor. Konut, ofis ve örnek yaşam alanlarının yer aldığı İstanbul’daki Çiftçi Towers, Ankara’daki Mahall Ankara ve İzmir’deki Mahall Bomonti İzmir projeleri ise Kazım Türker’in adeta gözbebeği.

İZMİR ÇEKİM MERKEZİ OLACAK

“Mahall Bomonti İzmir”, yalnızca İzmir’in değil, Ege Bölgesi’nin en değerli ve sağlam yatırımlarından biri. Sağlam, çünkü Ege Bölgesi’nde oluşabilecek en şiddetli depremden zarar görmeyecek bir teknoloji ile yükseliyor. Türkiye’deki deprem gerçeğini bir kez daha gözler önüne seren son İstanbul depremi, bu tür projelerin önemini acı hatıralarla birlikte tekrar gündeme taşıdı. İç ve dış etkenlerden dolayı inşaat sektörünün geçtiğimiz yıl yaşadığı olumsuzluklara rağmen Mahall Bomonti İzmir yoluna hız kesmeden devam ediyor.

Kazım Türker, ülkesine duyduğu güvenin altını bir kez daha çiziyor: "İzmir’e yaptığımız yatırım 5 milyar TL’nin üzerinde. Bu dönem geçici. Konutların yüzde 70’ini sattık. Çünkü İzmir projeyi, proje de İzmir’i çok sevdi. Türkerler Ailesi olarak attığımız her adımın, ülkemize yarattığı katma değerin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz” sözleri, Kazım Türker’in ülke sevdasının yapı taşı olarak kayıtlara geçiyor.

Emlak8 ile kazanan emlak ofislerinden olmak ister misiniz?

Emlak8, bir asistan gibi hem emlak hem de müşteri portföyünüzü kolayca yönetir ve firmanıza özel internet sitesi sunar.

Emlak8.net sitesinde kurumsal üyeler tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlak8.net'i bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

© Copyright 2011 - 2022 Emlak8.net bir Kod8 projesidir.

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive