Yenilenmeyi bekleyen konutlar 6,7 milyona ulaştı

Yenilenmeyi bekleyen konutlar 6,7 milyona ulaştı
Kentsel Dönüşüm

Yenilenmeyi bekleyen konutlar 6,7 milyona ulaştı

4.12.2019

Hayati önem tanıyan kentsel dönüşüm meselesi, dopdolu bir içeriğe sahip Z Raporu’nun Aralık sayısında, ‘6,4 Milyon Konut Yenilenmeyi Bekliyor’ başlığıyla kapak dosyasına taşındı.

Türkiye nüfusunun yüzde 71’i deprem riski altındaki alanlarda ikamet ediyor. Deprem kuşağında bulunan ülkemizde, binaların büyük kısmının yenilenmesi gerekiyor. Hayati önem taşıyan kentsel dönüşümle ilgili hedef ve uygulamalar, Z Raporu’nun Aralık sayısında kapsamlı bir dosya çerçevesinde okurlarla paylaşılıyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN YENİ YOL HARİTASI

Eylül ayında ilan edilen kentsel dönüşümün yeni yol haritası Kentsel Dönüşüm Eylem Planı’na göre, yenilenmesi gereken 6,7 milyon konuttan acil ve öncelikli denilen 1,5 milyon adedinin dönüşümü, 5 yıl içerisinde sağlanacak. Bu çerçevede 100 bini İstanbul’da olmak üzere her yıl 300 bin konutun dönüşümü gerçekleştirilecek.

Kentsel dönüşüm, bir bina yenileme programı olmanın ötesinde, çevre ve insan kalitesini artırmaya yönelik şehir planları oluşturmak üzere bir fırsat olarak da görülüyor. Kentsel dönüşümle ilgili önemli tespitler, uzman yorumları eşliğinde Z Raporu sayfalarında yer alıyor.

Z RAPORU’NUN KESKİN KALEMLERİ

Siyaset ve ekonomi gündemine ilişkin gelişmeleri değerlendiren Z Raporu’nun güçlü kalemleri, gündeme ilişkin farklı bakış açıları sunuyor. Yönetim felsefesinde iz bırakanları Prof. Dr. Mustafa Özel’in yazdığı, piyasaları analist Cüneyt Paksoy’un yorumladığı Z Raporu’nda bu ay Prof. Dr. Ömer Bolat, Ali Saydam, Prof. Dr. Murat Yülek, İbrahim Acar, Dr. Mehmet Akif Soysal, Doç. Dr. Kadir Tuna, Dr. Mamdouh G. Salameh, Robert M. Cutler, Prof. Dr. Obiyathulla Ismath Bacha, Pierre Chiartano, Dimitri Triantaphyilou ve Shuriah Niazi’nin derinlikli analizleri yer alıyor.

Emlak8 ile kazanan emlak ofislerinden olmak ister misiniz?

Emlak8, bir asistan gibi hem emlak hem de müşteri portföyünüzü kolayca yönetir ve firmanıza özel internet sitesi sunar.

Emlak8.net sitesinde kurumsal üyeler tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlak8.net'i bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

© Copyright 2011 - 2022 Emlak8.net bir Kod8 projesidir.

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive