Trabzon Uzungöl'de yıkım paniği!

Trabzon Uzungöl'de yıkım paniği!
Sektörel

Trabzon Uzungöl'de yıkım paniği!

23.12.2019

Trabzon Uzungöl'de imar barışına uygun olmayan kaçak binaların yıkımı için ekipler gece yarısı operasyonuyla harekete geçerken, çıkan olaylarda çok sayıda vatandaş da gözaltına alındı.

Trabzon’un turizm merkezleri arasında yer alan Uzungöl’de, imar barışına aykırı 112 kaçak yapıdan 95’i için yıkım, 17’si için de traşlanması yönünde karar verildi.

Sözcü'de yer alan habere göre, ekipler, bu yapılar ile ilgili alınan kararı uygulamak için gece yarısı düğmeye bastı. Yıkım ekipleri jandarma eşliğinde Trabzon Uzungöl’e doğru yola çıktı. Ekiplerin yola çıktığını duyan vatandaşlar, araçları ile barikat kurarak yolu kapattı.

Ekiplerin geçişine izin vermeyen Uzungöllü vatandaşlara polis TOMA ile su sıkarak müdahale etti. Güvenlik güçleri ve yıkım ekiplerini engelleme çalışan vatandaşlar arasında gerginlikler yaşandı.

İlerleyen saatlerde de yıkımı ertelemek isteyen vatandaşlar ve güvenlik güçleri arasında gerginlik büyürken, çok sayıda vatandaş çıkan olaylar sırasında göz altına alındı.

Jandarma ekipleri, Çaykara-Uzungöl karayolunda birçok noktada güvenlik kontrol noktası kurdu. Diğer bir yandan, gerginliğin sürdüğü Uzungöl’e çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildiği görüldü. Yıkım öncesi, birçok iş makinesi de bölgeye geldi.

“KÖTÜ BİR SÜRPRİZ YAŞADIK”

Yıkımı duyarak Uzungöl’e gitmek isteyen Uzungöl Turizmciler Dernek Başkan Yardımcısı Murat Akyüz konuyla ilgili olarak, “Yıkımlar için Ankara’dan bakanlık heyetince yeni incelemeler bekliyorduk. Ama biz onları beklerken kötü bir sürprizle karşılaştık. Askerler geldi, her tarafı kapattılar. Biz de Trabzon’dan gelip Uzungöl’e gitmek istedik. Ama geçişimize izin verilmiyor. Yolumuz kesildi; 2-3 saattir bekliyoruz, yukarı çıkamıyoruz. Bu hoş bir durum değil. Yukarıdan şu haberleri alıyoruz, insanların üzerine su sıkılıp, biber gazı kullanıyorlarmış. Sıkıntılı bir durum. Allah bize kolaylık versin. Uzungöl’e yeni imar düzenlemesi yapılması gerekir. Bu yapılan doğru değil. Yıkımlar durdurulmalıdır” diye konuştu.

Emlak8 ile kazanan emlak ofislerinden olmak ister misiniz?

Emlak8, bir asistan gibi hem emlak hem de müşteri portföyünüzü kolayca yönetir ve firmanıza özel internet sitesi sunar.

Emlak8.net sitesinde kurumsal üyeler tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlak8.net'i bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

© Copyright 2011 - 2022 Emlak8.net bir Kod8 projesidir.

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive