Yabancıya En Çok Konut İstanbul'dan Satıldı

Yabancıya En Çok Konut İstanbul'dan Satıldı
Sektörel

Yabancıya En Çok Konut İstanbul'dan Satıldı

24.02.2020

Geçtiğimiz yıl rekor kırılan yabancıya konut satış oranlarında 2020 yılında da yeni rekorlar bekleniyor. Yabancıların Türkiye ilgisi devam ederken en gözde şehir ise İstanbul

Yabancılara konut satışlarına yönelik yapılan düzenlemelerin ardından farklı ülke vatandaşları binlerce konut aldılar. 

Türkiye'nin çok farklı şehirlerde yapılan konut satışları 2019 yılında rekor kırdı. 2020 yılı için de umutlu olan sektör temsilcileri bu yıl geçen yıl kırılan rekorun tazeleneceğine inanıyorlar. Büyük ölçüde artan yabancıya konut satışlarında en dikkat çeken istatistik ise tercih edilen şehir oldu.

YABANCIYA KONUT SATIŞLARINDA İSTANBUL RAKİPSİZ DURUMDA

Yabancılara konut satışlarına yönelik açıklanan verilerde ise en çok konut alınan şehrin İstanbul olduğu görülüyor. Yabancıların konut alım tercihlerinde İstanbul 2015 yılından itibaren zirvede bulunuyor. 

Konuya ilişkin son değerlendirme ise Reagroups Gayrimenkul Pazarlama'nın Yönetim Kurulu Üyesi Soner Keleş'ten geldi. Soner Keleş konuya dair yapmış olduğu konuşmasında yabancılar akonut satış rakamlarıonda 2019 yılında yüzde 25 artış olduğunu hatırlattı. 2020 yılının ilk döneminde oluşan verilere dair de açıklamalarda bulunan Soner Keleş Ocak ayında İstanbul'da yabancılara satılan konut sayısında da yüzde 38 oranında bir artış olduğunu ifade etti.

Tüm Türkiye genelinde yapılan satışlara dair değerlendirmelerde satılan konutların yüzde 48'inin İstanbul'dan olduğu vurgulandı. "Yani yabancıya her 2 konuttan biri İstanbul'dan satıldı. İstanbul'a yabancı yatırımcı ilgisi sürüyor. İstanbul, 2015'ten beri yabancıya konut satışında hem aylık hem yıllık bazda liderliği bırakmıyor."

 

Emlak8 ile kazanan emlak ofislerinden olmak ister misiniz?

Emlak8, bir asistan gibi hem emlak hem de müşteri portföyünüzü kolayca yönetir ve firmanıza özel internet sitesi sunar.

Emlak8.net sitesinde kurumsal üyeler tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlak8.net'i bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

© Copyright 2011 - 2022 Emlak8.net bir Kod8 projesidir.

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive